KIM JESTEŚMY?

Jesteśmy grupą ludzi, dla których śpiew podczas liturgii jest ważną przestrzenią spotkania z Bogiem. Chcemy podzielić się tym doświadczeniem z innymi, dlatego zależy nam, żeby jak najwięcej osób wykonywało muzykę liturgiczną profesjonalnie, czyli łącząc modlitwę z wiedzą i świetną techniką. Stąd pomysł powstania Szkoły – jednego miejsca, w którym można doskonalić wszystkie te trzy aspekty.

Program Szkoły ułożony jest głównie pod kątem kształcenia animatorów śpiewu kościelnego, czyli osób, które chcą się nauczyć, jak prowadzić scholę, ale zapraszamy również wszystkich, którzy chcą lepiej śpiewać, bardziej świadomie uczestniczyć w liturgii lub po prostu doświadczyć śpiewu liturgicznego w różnych jego odsłonach: chorału gregoriańskiego, pieśni tradycyjnych, pieśni czterogłosowych, wspólnego śpiewu podczas liturgii.

Aby uczestniczyć w zajęciach Szkoły, nie trzeba posiadać żadnych umiejętności ani wykształcenia muzycznego, nie wymagamy również doświadczenia w śpiewie. Wystarczy mieć podstawowy słuch muzyczny i dobre chęci (jeżeli wydaje się Państwu, że być może nie posiadają słuchu, warto przyjść, chętnie pomożemy to sprawdzić).

Zajęcia odbywają się w trybie dziesięciu zjazdów weekendowych od października do czerwca, średnio raz na miesiąc, od piątku od godz. 17.30 do niedzieli do godz. 12.15 (+ nieobowiązkowa próba scholi i śpiewanie na mszy o 14.00). O terminach więcej - tutaj.

Patronat nad Szkołą objęło Radio Warszawa:
Radio Warszawa


Rada Programowa:
Urszula Rogala
Zofia Borkowska

Opieka duszpasterska:
o. Norbert Oczkowski OP